Klopp: Paraqitje e mirë për ta fituar ndeshjen

Klopp: Paraqitje e mirë për ta fituar ndeshjen

08:11, 22/10/2020

Jurgen Klopp ka përshëndetur paraqitjen e skuadrës së tij në fitoren 0-1 ndaj Ajax.

 

Liverpool mori tre pikë në udhëtimin e vështirë në Holandë përballë skuadrës së Ajax.

Në këtë ndeshje për 30 minuta në fushë ishte edhe Xherdan Shaqiri.

“Paraqitje mjaft e mirë për ta fituar ndeshjen”, ka deklaruar fillimisht Klopp, përcjell lajmi.net.

“Kjo është ajo që ju duhet. Mendoj që të dy skuadrat mund të luajnë futboll më të mirë, ishte, në moment, më të vërtetë një ndeshje e ‘egër’.  Unë me të vërtetë mendoj se fusha ishte më të vërtetë e ndërlikuar, me pak baltë dhe të dy ekipet dukeshin më të vërtetë të rraskapitura shumë herët”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco