Bayerni e nis me 'këmbën e mbarë' Championsin, shkatërron Atleticon

Bayerni e nis me 'këmbën e mbarë' Championsin, shkatërron Atleticon

22:52, 21/10/2020

Kampionët në fuqi të Europës e nisin shkëlqyeshëm sezonin e ri në Champions League.

Bayern Munchen ka mposhtur 4-0 Atletico Madridin në “Allianz Arena” e vlefshme për javën e parë të fazës së grupeve.

Kingsley Coman në minutën e 28’ zhbllokoi ndeshjen, kur shënoi për 1-0. Në minutën e 41’, Leon Goretzka dyfishoi avantazhin në 2-0.

Corentin Tolisso realizoi një super gol në minutën e 66’, kurse rezultatin përfundimtar të takimit e vendosi Kinglsey Coman.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco