Interi merr lajmin e keq/ ‘Ylli’ i skuadrës infektohet me Covid-19

Interi merr lajmin e keq/ ‘Ylli’ i skuadrës infektohet me Covid-19

17:50, 21/10/2020

Interi ka marrë një goditje në prag të sfidës së Champions Leagues.

Klubi zikaltër ka konfirmuar se “ylli” i skuadrës, Achraf Hakimi, ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19.

Marokeni pritet të mungojë në përballjen ndaj Borrussia Munchengladabch, e cila zhvillohet sonte në orën 21:00 në stadiumin “Giuseppe Meazza”.

Hakimi ndodhet i izoluar dhe do të mungojë në dy ndeshjet e ardhshme të kampionatit italian.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco