Dhuroi spektakël në ndeshjen e djeshme por ja si e filmuan kamerat para dhe pas ndeshjes Pedron

Dhuroi spektakël në ndeshjen e djeshme por ja si e filmuan kamerat para dhe pas ndeshjes Pedron

13:49, 21/10/2020

Historia me Barcelonën u shkruajt dje nga 17 vjeçari Pedri, i cili jo vetëm që erdhi si zëvëndësues në ndeshjen për premiërën e Ligës së Kampionëve me Ferencvaros, por gjithashtu arriti të shënonte golin e katërt të katalanasve në finale 5-1 në të hungarezëve

Sulmuesi i ri spanjoll zëvendësoi Ansou Fati, i cili gjithashtu shënoi në ndeshje, menjëherë pasi përfundoi një orë lojë në "Camp Nou". 

Barcelona kështu kaloi nëpër  grackat e rekordeve edhe një herë, pasi u bë skuadra e parë në historinë e Champions League me dy golashënues 17-vjeçar në të njëjtën ndeshje.

Nata, megjithatë, ishte gjithashtu domethënëse për përulësinë e Pedriut 17-vjeçar. 

Kamera e "kapi" atë duke shkuar në stadium para ndeshjes, me gjërat e tij në një çantë supermarketi!

Sikur të mos mjaftonte, ai u largua me ... taksi për në shtëpinë e tij, pasi ende nuk po ngiste makinën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco