Formacionet zyrtare: Lazio - Inter

Formacionet zyrtare: Lazio - Inter

14:20, 04/10/2020

Në orën 15:00, në stadiumin “Olimpico” të Romës, do të luhet sfida mes Lazios dhe Inter, e vlefshme për javën e tretë në Serie-A.

Kjo sfidë pritet të dhurojë mjaft spektakël, duke parë cilësit që kanë skuadrat.

Trajneri i bardhekaltërve, Simone Inzahi do të hedh në fushë një formacion 3-5-2, e portieri i kombëtares shqiptare, Tomas Strakosha do ta nisë nga minuta e parë. I vetmi ndryshim nga ndeshja me Atalantës është ai në mbrojtje, ku në vend të Gabarron do të luaj Patric.

Ashtu si Inzaghi, edhe tekniku i zikaltërve, Antonio Conte ka preferuar të luaj me një skemë 3-5-2, me dydhëmbëshin sulmues Lukaku-Martinez. Vidal dhe Hakimi ashtu si në sfidën ndaj Benventos e nisin si titullar.

Formacionet zyrtare:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco