Juventus blen kartonin e mesfushorit 23 vjeçar, ja detajet

Juventus blen kartonin e mesfushorit 23 vjeçar, ja detajet

09:05, 04/10/2020

Juventusi njofton se ata ka arritur marrëveshjen me Udinezen për transferimin përfundimtar të mesfushorit mbrojtës, Rolando Mandragora për një shumë prej 10.7 milionë euro (+ 6 milionë bonuse), të cilat do të paguhen gjatë sezoneve 2020/2021 dhe 2021/2022.  Juve e bleu kartonin e 23 vjeçarit nga Genoa në vitin 2016 për 6 milionë euro dhe tashmë po ushtron opsion e blerjes.

Vetëm pasi e bleu Mandragoran, “Zonja e Vjetër” e huazoi te Pescara, pastaj te Crotone, para se ta shiste për 20 milionë euro te Udineze në vitin 2018. Dy vjet më vonë, Juventusi e riblen, falë një opsioni në kontratë. Por kjo skedë e ngatërruar nuk ndalet këtu.

Pjesë e padiskutueshme e 11-shes së Udinezes, Mandragora u ble nga Juven në mënyrë që të shtonte konkurrencën në skuadër këtë sezon. Por një dëmtim i gjurit në fund qershorit bëri që Juventus ta linte sërish në huazim te Juventus. Një hua që mund të zgjatet deri në sezonin 2021/2022.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco