Shkëlqejnë shqiptarët në Zvicër/ Gashi gjen golin me Arau, Lenjani asist në fitoren e Grasshopers

Shkëlqejnë shqiptarët në Zvicër/ Gashi gjen golin me Arau, Lenjani asist në fitoren e Grasshopers

08:21, 04/10/2020

Paraqitje fantastike e futbollistëve shqiptarë në Ligën e Dytë zviceriane. Anësori i majtë i Kombëtares, Ermir Lenjani, ishte protagonist me asist, në triumfin 3-0 që Grasshopers arriti në shtëpi ndaj Uill, teksa në minutën e 37-të, serviri një top të bukur për shqiptarin e Kosovës, Demhasaj, i cili realizoi dopietë në këtë triumf.

Image

Protagonist ditën e sotme ishte edhe sulmuesi Shkëlzen Gashi, që gjeti sërish rrugën e rrjetës me fanelën e Arau, në triumfin 2-1 që bardhezinjtë arritën në shtëpi ndaj Kiaso. Goli i dytë në 3 ndeshjet e para të kampionatit për shqiptarin.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco