FOTO/ Juventusi vendos për sfidën me Napolin: Do zbresim në fushë

FOTO/ Juventusi vendos për sfidën me Napolin: Do zbresim në fushë

22:26, 03/10/2020

Çfarë po ndodh me Napolin, nuk është hall i Jventusit. Klubi bardhezi, nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka bërë të ditur se do të zbresë në fushë, në “Allianz Stadium”, sikurse është në kalendarin e Serisë A, në orën 20:45,

Me këtë qëndrim, “Zonja e Vjetër” nuk e merr parasysh vendimi e autoriteteve shëndetësore napolitane për të mos lejuar skuadra e Napolit që të nisej me avion drejt Torinos.

Në mungesë të një qëndrimi zyrtar nga autoritet e futbollit në Itali, Juventusi thotë se do të zbresë në fushë për ta luajtur ndeshjen.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco