Kosova i rikthehet medaljeve, dy të arta e të argjenta në Kroaci

Kosova i rikthehet medaljeve, dy të arta e të argjenta në Kroaci

19:10, 03/10/2020

Shigeki Nakamura e ka fituar medaljen e artë në Kupën Evropiane të xhudos që është duke u mbajtur në Dubrovnik të Kroacisë.

Ai në finale e mposhti me ippon xhudistin serb, Aleksandar Rajicic.

Para tij, Laura Fazliu fitoi të artën, kurse Flaka Loxha të argjendtën. 
 
 
E pas këtij suksesi ka reaguar edhe trajneri Driton Kuka
 
"Nismë e mbarë para garave të mëdha që na presin" ka shkruar Kuka në Facebook.
Shkrimi i plotë:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco