Debutim i suksesshëm i japonezit Nakamura me Kosovën në xhudo

Debutim i suksesshëm i japonezit Nakamura me Kosovën në xhudo

14:07, 03/10/2020

Xhudisti japonez Shigeki Nakamura ka bërë një debutim të suksesshëm me Kosovën.

Në Kupën Evropiane në Xhudo që është duke u zhvilluar në Dubrovnik ai ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale.

Kualifikimin në gjysmëfinale Nakamura e siguroi pasi mposhti dy xhudistë nga Sllovenia, në kategorinë 73 kilogramë.

Së pari e mposhti Aljaz Plantakun, kurse në meçin e dytë ai e mposhti Goran Kelavan.

Në gjysmëfinale ai do të përballet me xhudistin serb, Gjorgje Stanojeviq.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco