E bujshme/ Talenti i Kosovës firmos me klubin e Granada-s në La Liga

E bujshme/ Talenti i Kosovës firmos me klubin e Granada-s në La Liga

10:46, 03/10/2020

Mesfushori i talentuar i Kosovës, Eris Abedini, ka bërë një hap të madh në karrierë, duke firmosur për tri vite me skuadrën e Granadas në La Liga.

Padyshim një arritje për 21 vjeçarin kosovarë, i cili nga skuadra e Luganos në Zvicër, transferohet në elitën e futbollit spanjoll. Abedini ka luajtur dy ndeshje me 21 vjeçarët e Kosovës, ku ka shënuar edhe një gol.

Transferimi i tij në Spanjë erdhi falë një pune mjaft të mirë të menaxherëve Naim Bahtiri dhe Sasha Huet-Baranov, të cilët punojnë për agjencinë Fairsport, e cila menaxhon edhe mesfushorin e mirënjohur Stanislav Lobotka.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco