Robert Lewandowski fiton çmimin e lojtarit të vitit nga UEFA

Robert Lewandowski fiton çmimin e lojtarit të vitit nga UEFA

18:52, 01/10/2020

Përveç shortit për fazën e grupeve të edicionit 2020/21 të Ligës së Kampionëve, UEFA caktoi trofeun e lojtarit të vitit. Dhe ishte Robert Lewandowski që e fitoi këtë çmim.

Sulmuesi i Bayern Munchen, fitues dhe shënuesi më i mirë i kompeticionit të Champions me 14 gola, shpërblehet në një farë mënyre për paraqitjet e zhvilluara.

Polaku mposhti në këtë garë shokun e tij të skuadrës, portierin Manuel Neuer dhe mesfushorin e  Manchester City-t, Kevin de Bruyne. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco