Hans Flick trajneri më i mirë i Champions League për sezonin 2019/2020

Hans Flick trajneri më i mirë i Champions League për sezonin 2019/2020

18:33, 01/10/2020

Hans Flick u votua trajneri më i mirë i sezonit të kaluar në Champions League. Tekniku gjerman e drejtoi Bayern Munchen në fitimin e kompteticionit ndaj PSG-së në finale, pas një gare shumë të vështirë gjatë të cilës bavarezët eliminuan Chelsea, FC Barcelona dhe Lyon.

Ai mundi dy bashkatdhetarët e tij Jurgen Klopp (Liverpool) dhe Julian Nagelsmann (RB Leipzig). 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco