Barcelona përballë Juventusit, Ronaldo sfidon Messin për herë të parë në fazën e grupeve

Barcelona përballë Juventusit, Ronaldo sfidon Messin për herë të parë në fazën e grupeve

18:15, 01/10/2020

Do jetë sërish dueli Messi-Ronaldo , por këtë herë gjatë fazës së grupeve.

Të dy kampionët nuk kanë luajtur kurrë kundër njerë-tjetrit në fazën e grupeve, për shkak se ndodheshin në të njëjtin vend  (Spanjë, dy skuadra nga i njëjti komb nuk mund të luajnë në të njëjtin grup), por duke pasur parasysh ndeshjen midis Juventus dhe Barcelona, ??dy simbolet e 15 viteve të fundit do të përplasen në një ndeshje të dyfishtë që tashmë premton një spektakël.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco