Shorti i Champions League, përcaktohen kokat e grupeve

Shorti i Champions League, përcaktohen kokat e grupeve

17:34, 01/10/2020

Është duke u hedhur në Gjenevë të Zvicrës shorti i fazës së grupeve të Champions League.

Janë 32 klube që kanë fituar të drejtën e pjesëmarrjes në këtë fazë dhe që do të ndahen në 8 grupe me nga 4 skuadra.  

Faza e grupeve nis më 20 tetor dhe mbyllja e sezonit të Champions League do të jetë më 29 maj 2021 në stadiumin “Ataturk” në Stamboll.

Fillimisht janë përcaktuar kokat e grupeve, ku kampionët e Bayern Munchen janë në Grupin A.

Shorti i Champions League

Grupi A

Bayern Munchen

Grupi B

Real Madrid

Grupi C

Porto

Grupi D

Liverpool

Grupi E

Sevilla

Grupi F

Zenit

Grupi G

Juventus

Grupi H

PSG

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco