Shorti i 'ferrit' në Champions, ja dy ndeshjet 'big'

Shorti i 'ferrit' në Champions, ja dy ndeshjet 'big'

17:42, 01/10/2020

Më pak se një muaj e gjysmë pas triumfit të Bayern Munchen ndaj Paris Saint-Germain në Lisbonë, Liga e Kampionëve 2020-21 po merr formë , me shortin e fazës së grupeve të vendosur për sot në orën 17:00.

Shorti do të hidhet në studiot e “Radio Televizionit Suisse” në Gjenevë dhe jo në Nyon, si zakonisht. Janë 32 skuadra pjesëmarrëse, nga të cilat 26 kualifikohen përmes kampionateve kombëtare dhe 6 nga kualifikimet e verës të përfunduara me playoff-et e kësaj jave. Java e parë është caktuar për 20-21 tetor ndërsa finalet e Ligës së Kampionëve do të luhet në Stamboll, Turqi, në 29 maj 2021.

Pas përcaktimit të kokave të grupit, u zgjodhën edhe skuadrat e dyta në grupe, ku ra në sy dueli midis Bayern Munich dhe Atletico Madrid dhe ai mes Barcelonës dhe Juventus

Grupi A:

Bayern Munich

Atletico Madrid

Grupi B:

Real Madrid

Grupi C:

Porto

Grupi D:

Liverpool

Ajax

Grupi E:

Sevilla

Chelsea

Grupi F:

Zenit St Petersburg

Grupi G:

Juventus

Barcelona

Grupi H:

 Paris St-Germain

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco