Zyrtare: Lojtari më i pasur në botë firmos me ekipin portugez

Zyrtare: Lojtari më i pasur në botë firmos me ekipin portugez

20:25, 24/09/2020

Futbollisti më i pasur në botë nuk është as Mesi as Ronaldo, ai nuk shfaqet në tridhjetë më të mirët e Topit të Artë dhe, për të qenë të saktë, as në ndonjë skuadër që luan në kupat e Evropës.

Në të vërtetë, Faiq Bolkiah, nipi i Sulltanit të Bruneit është lojtari më i pasur në botë. Pasuria e tij vlerësohet në rreth 20 miliardë euro. Bolkiah sot ka kompletuar kalimin tek skuadra portugeze e Maritimos.

Bolkiah aktivizohej me Leiçesterin në Premier Ligë, por nuk bëri asnjë ndeshje zyrtare me “Dhelprat” dhe kështu u detyrua të largohej, ku ka firmosur në Portugali me Maritimon.

 

Nuk është

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco