Shumë borgjeze për partinë e supozuar të klasës punëtore

Shumë borgjeze për partinë e supozuar të klasës punëtore

- 29/03/2024

Mbledhja e fondeve prej 25 milionë dollarësh të presidentit Biden është kulmi i elitizmit demokrat

Editorial nga bordi i redaksisë së NY Post

Mbrëmja e së enjtes ofroi mundësinë që një fotograf t'ju kapte duke përplasur duart me presidentin Biden, ose me paraardhësit Barack Obama dhe Bill Clinton, për një donacion prej vetëm 100,000 dollarësh për fushatën e rizgjedhjes së Biden-it: Shumë borgjeze për partinë e supozuar të klasës punëtore.

Aktiviteti i Radio City Music Hall pati një bisedë mes tri presidentëve që moderua nga prezantuesi i "The Late Show", Stephen Colbert, plus interpretime nga Queen Latifah, Lizzo, Lea Michele dhe të tjerë.

Me bileta që variojnë deri në 500,000 dollarë, fushata thuhet se mblodhi 25 milionë dollarë para se të hapeshin dyert, një shtesë e mirë për 155 milionë dollarët që ka në dorë dyshja Biden-Harris, që është rrugës për të mbledhur një ose dy miliardë në total (pa llogaritur burimet e tjera të paregjistruara).

Janë shumë para për të financuar reklamat që u thonë amerikanëve të zakonshëm që Joe po lufton për ta.

Sa keq që faktet thonë të kundërtën, me Bidenflacionin (dhe normat vrastare të interesit të nevojshme për ta luftuar atë) duke i bërë çeqet e pagave gjithnjë e më të vështira.

Dreqi e mori, votuesit janë aq të mërzitur për problemet e xhepit sa Biden dhe ekipi i tij kanë hequr dorë plotësisht nga "Bidenomics".

Shikoni: Ne jemi të gjithë për aktivitetet luksoze plot me yje të Manhattan-it, por të mbledhësh me krenari para fushate nga tipa me xhepat plot me shpresën se mund të fitosh në nëntor duke paguar, duket pa dyshim një taktikë e diskutueshme.

Sidomos kur ish-presidenti Donald Trump atë ditë vizitoi familjarët e oficerit të policisë Jonathan Diller, vrasjen e të cilit Biden ende nuk e ka përmendur.

Ndërsa Trump ishte në përgjimin e Massapequa-s, Biden u shoqërua me emra të njohur në hotelin e bukur Essex House në Central Park South.

Të zbavitesh në dekadencë teksa një familje polici vajton dhe amerikanët numërojnë indarkat, pa dyshim që ekspozon bazën e vërtetë të Biden-it: liberalët në modë të grupeve me të ardhura më të larta.

Në takimin e Komitetit Kombëtar Demokratik të shkurtit të kaluar, Biden u ankua se shumë punëtorë të thjeshtë kishin ikur në Partinë Republikane, duke thënë: "Shumë prej tyre mendonin se nuk i kushtonim më vëmendje klasës punëtore siç bënin dikur."

Nuk mund ta imagjinoj pse.

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shto koment

Denonco