Krasniqi me Gërvallen marrin pjesë në një panair të organizuar nga diaspora në SHBA

Krasniqi me Gërvallen marrin pjesë në një panair të organizuar nga diaspora në SHBA

18:42, 20/05/2024

Ministri i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi së bashku me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla po qëndrojnë për një vizitë zyrtare në ShBA.

Bashkërisht ata kanë marrë pjesë në panairin e tretë vjetor në rrugën ‘Gjergj Kastrioti Skënderbeu’, të organizuar nga këshilli koordinues i diasporës.

“Dashuria për atdhe, ka bërë që pavarësisht largësisë me kilometra, tradita, kultura dhe gjuha të ruhet dhe trashëgohet ndër breza”, ka shkruar ndër të tjera ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco