Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

Nënsekretarja Allen mbërrin në Presidencë, nis takimin me Osmanin

09:29, 19/05/2024

Nënsekretarja amerikane e Shtetit, Elizabeth Allen, ka mbërritur në Presidencë.

Allen është pritur nga presidentja Osmani.

Ato do të nënshkruajnë një marrëveshje mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco