Vrasja e 21 vjeçares në Ferizaj, sot protestohet në Prishtinë

Vrasja e 21 vjeçares në Ferizaj, sot protestohet në Prishtinë

09:06, 15/04/2024
Sot në Prishtinë do të protestohet për vrasjen e gruas në Ferizaj.
Protesta pritet të zhvillohet me fillim nga ora 17:30 në sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.

Kjo protestë është organizuar nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist.
21 vjeçarja u vra të premten në Ferizaj. I dyshuar për rastin është ish burri i saj, i cili tashmë ndodhet në paraburgim.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco