Sveçla e Balla nënshkruajnë marrëveshjen: Lehtësohet kalimi në Morinë përgjatë 9 muajve të vitit

Sveçla e Balla nënshkruajnë marrëveshjen: Lehtësohet kalimi në Morinë përgjatë 9 muajve të vitit

10:50, 13/04/2024

Qytetarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës, do të kalojnë përmes pikës kufitare të Morinës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve të vitit dhe në fundjavat e festave. Më herët kjo periudhë e lehtësimit të lëvizjes ishte në 4 muajt e verës.

Protokolli i rishikuar u firmos në Tiranë nga Ministri i Brendshëm Taulant Balla dhe Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla.
Është ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla, që ka konfirmuar nënshkrimin e marrëveshjes.

“Me homologun Xhelal Svelça nënshkruam marrëveshjen, e cila mundëson lëvizjen me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve të vitit për qytetarët e Shqipërisë dhe Kosovës në pikën e kalimit të kufitar në Morinë👏👏 “, ka shkruar Balla në Facebook, ndërsa ka publikuar dhe një video.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco