Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë zhvillon takim me deputetët

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë zhvillon takim me deputetët

11:32, 06/12/2023

Gjatë ditës së sotme në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë erdhi për vizitë ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj.

Malaj gjatë vizitës në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë zhvilloi takim me deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Theksojmë se me 2 nëntor, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Shqipërisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco