Vrasja e Liridona Ademajt: Aksion simbolik para nisjes së seancës ndaj Naim Murselit

Vrasja e Liridona Ademajt: Aksion simbolik para nisjes së seancës ndaj Naim Murselit

08:33, 03/12/2023

Një aksion simbolik do të mbahet para nisjes së seancës gjyqësore ndaj Naim Murselit, dhe dy të dyshuarve të tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt.

Ky aksion do të organizohet nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist dhe nis nga ora 09:30.

Liridona Ademaj, u vra mbrëmjen e 29 nëntorit.

I dyshuari kryesor për organizimin e këtij krimi makabër është burri i saj, Naim Murseli, i cili edhe e ka pranuar vepren.

Thuhet se ai i ka paguar 30 mijë euro për vrasjen e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco