Osmani për tërmetin në Turqi: Kosova gati të ndihmojë përmes FSK-së

Osmani për tërmetin në Turqi: Kosova gati të ndihmojë përmes FSK-së

09:46, 06/02/2023

 

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka reaguar pas tërmetit shkatërrues në Turqi.

Në një postim në Twitter, ajo ka thënë se Kosova është e gatshme të ofrojë ndihmën e saj përmes FSK-së.

Postimi i plotë i Osmanit:

Zemra ime është për të gjitha komunitetet e prekura nga tërmeti shkatërrues në Turqi.

Ngushëllimet më të thella për të gjitha jetët e humbura dhe uroj një shërim të shpejtë për të gjithë të prekurit.

Solidaritet i plotë me njerëzit e Turqisë. Kosova është gati të ofrojë mbështetjen e nevojshme përmes FSK-së.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco