Ngjarjet e paralajmëruara për sot në Kosovë

Ngjarjet e paralajmëruara për sot në Kosovë

08:13, 03/02/2023

Ngjarjet e ditës:

3 shkurt 2023

09:00
Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) mban mbledhjen e radhës. (KGjK, rr. “Luan Haradinaj”, Prishtinë)

11:00
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren)

13:30
Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, C203)

16:00
Parlamenti i Studentëve të Universitetit të Prishtinës organizon marsh kundër Asociacionit, dhe në shënim të 53-vjetorit të themelimit të UP-së. (Nisja nga Biblioteka Kombëtare)

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco