Gënjeshtra është formë e patriotizmit serb

Gënjeshtra është formë e patriotizmit serb

21:51, 18/05/2022

Historiani, Jahja Drancolli ka kujtuar disa fraza të Dobrica Ćosić, shkrimtar, romancier, eseist dhe veçanërisht ideolog i politikës serbomadhe.

Sipas Drancollit në vepren e me titull "Deobe" Dobrica shkruante se "Gënjeshtra është një formë e patriotizmit serb dhe një konfirmim i inteligjencës sonë të lindur".

Postimi:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco