Shqiptarët në Maqedoni në koalicion me partinë që dyshohet se e financon Putini

Shqiptarët në Maqedoni në koalicion me partinë që dyshohet se e financon Putini

23:08, 07/11/2021

Profesori Blerim Latifi po thotë se një një parti e ekstremit të majtë në Maqedoninë e Veriut ka dalë në skenë, shkruan Syri.net Kosova.

Madje ai ka shtuar se kjo parti dyshohet se edhe e fincon Putini.

"Me emrin Levica ( E Majta), ajo po afirmon qëndrime të hapura antishqiptare, antiperëndimore, anti Nato dhe anti marrëveshjes se Prespës me Greqinë. Qëndrime këto që reflektojnë saktësisht interesat ruse në Ballkan. Gjë që lë të kuptohet se është krijesë tipike e parave që Rusia shpërndanë gjithandej për të ushqyer forcat e destabilizimit të rajonit dhe të Europës.", ka shkruar ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco