Prishtina masa shtesë kundër Covid-19

Prishtina masa shtesë kundër Covid-19

23:25, 08/04/2020

Nesër në orën 14:30 do të promovohet tuneli dezinfektues, i vendosur në oborrin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë.

Kjo si masë shtesë për parandalimin e përhapjes së COVID-19, ka bërë të ditur Komuna e Prishtinës.

Në Kosovë deri sot janë konfirmuar 184 raste me koronavirus, prej tyre 30 të shëruar dhe gjashtë të vdekur.

Viktima e fundit nga koronavirusi është një 66-vjeçare nga Malisheva, e cila është vatra kryesore e kësaj sëmundjeje në Kosovë me 61 raste, derisa në Prishtinë janë konfirmuar 23 raste, prej tyre një i vdekur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco