Vendet që i lejojnë punëtorët të flenë gjatë orarit të punës

Vendet që i lejojnë punëtorët të flenë gjatë orarit të punës

23:58, 04/02/2023
Vendet që i lejojnë punëtorët të flenë gjatë
Hulumtimet nga Fondacioni Kombëtar i Gjumit (NSF) sugjerojnë se mungesa e gjumit mund të ketë një ndikim negativ në emocione.
 
A mundet që dremitjet prej 20-30 minutash të krijojnë një fuqi punëtore më produktive dhe të kenë një ndikim pozitiv në humor, përqendrim dhe vëmendje? 
 
Në disa vende kjo jo veçse nuk shihet negativisht, përkundrazi inkurajohet fuqishëm që punëtorët të bëjnë një sy gjumë në vendet e tyre të punës.
 
Disa nga vendet që kanë filluar aplikimin e kësaj metode te punonjësit në disa kompani janë:
 
Kina
 
Japonia
 
Spanja
 
Italia
 
Norvegjia
 
Indonezia
 
Botsvana
 
SHBA

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco