E pazakontë, po ndërtohet një pallat në formën e kokës së Skënderbeut

E pazakontë, po ndërtohet një pallat në formën e kokës së Skënderbeut

17:47, 09/08/2022

Një ndërtesë 20 kateshe do të ndërtohet në qendër të Tiranës, e cila është modeluar të duket sikur koka e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Ky modelim është bërë nga studio holandeze MVRDV dhe pritet të jetë një ndërtesë multifunksionale me 85 metra lartësi.

Sipas të dhënave të publikuara në faqen zyrtare të kësaj kompanie, pallati do të përmbajë një nivel të hapësirës tregtare dhe katër nivele zyrash në pjesën më të gjerë të godinës që iu ngjan shpatullave të Kastriotit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco