Ky vend po e shndërron urinën në birrë

Ky vend po e shndërron urinën në birrë

10:05, 26/05/2022

Është një lloj i ri birre që shitet në një fabrikë birre në Singapor me një përbërës shumë unik, raporton BBC.

NewBrew është bërë nga një lëng i cili riciklohet nga ujërat e zeza, filtrohet dhe pompohet në furnizimin me ujë të Singaporit.

Agjencia e ujit të Singaporit ka lançuar pijen, e cila është e disponueshme në dyqane dhe bare, për të rritur ndërgjegjësimin për çështjet e mungesës së ujit në vend dhe zgjidhjet inovative që ajo ka dalë për të zgjidhur këto probleme.

BBC shtron pyetjen se a do të pinin njerëzit një birrë që në thelb është bërë nga urina?

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco