'The Simpsons' parashikuan që Kamala Harris do të bëhet zv.presidente

'The Simpsons' parashikuan që Kamala Harris do të bëhet zv.presidente

23:50, 21/01/2021

Tani jemi mësuar me parashikimet e tyre dhe mund të thuhet me plot gojë që Simpsons kishin parashikuar të gjitha ngjarjet e deri tanishme.

Së fundmi në rrjet po qarkullojnë disa karikatura që kohë më parë kishin parashikuar se Kamala Harris do të bëhej Zëvendës Presidente e SHBA-së. Ngjashmëria e madhe mes Kamala Harris dhe Lisës nga Simpons është parë me shumë rëndësi nga përdoruesit e rrjeteve sociale.

Xhaketa nĂ« ngjyrĂ« vjollcĂ«, xherdani dhe vathĂ« janĂ« elementi i pĂ«rbashkĂ«t mes tyre. NĂ« njĂ« episod nĂ« vitet 2000 “The Simpsons” imagjinoi njĂ« tĂ« ardhme nĂ« tĂ« cilĂ«n njĂ« Lisa Simpson e rritur u zgjodh presidente e SHBA dhe pĂ«rpiqet tĂ« shpĂ«tojĂ« kombin nga shkatĂ«rrimi financiar.

Dhe nĂ« atĂ« episod, Lisa mund tĂ« shihet pas podiumit nĂ« ShtĂ«pinĂ« e BardhĂ« (dhe nĂ« ZyrĂ«n Ovale) e veshur me njĂ« xhaketĂ« ngjyrĂ« vjollce me njĂ« ngjashmĂ«ri tĂ« habitshme me veshjen e DitĂ«s sĂ« Inaugurimit tĂ« Harris. Sigurisht, kjo nuk Ă«shtĂ« hera e parĂ« qĂ« fansat e “Simpsons” kanĂ« gjetur qĂ« shfaqja tĂ« jetĂ« parashikuese e ngjarjeve tĂ« ardhshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco