Prifti me eksperiencë në ekzorcizma trondit botën: ‘Filmi horror The Exorcist është real’

Prifti me eksperiencë në ekzorcizma trondit botën: ‘Filmi horror The Exorcist është real’

14:35, 10/08/2020

Një prift i krishterë, i cili pretendon se ka kaluar pothuajse një dekadë me eksperienca në ekzorcizmin e demonëve, është shprehur se filmi horror i vitit 1973 ‘The Exorcist’ është shumë i saktë në portretizimin e shpërthimeve demoniake.

At Bill Bean, nga Baltimore, Maryland, pretedon se ka përjetuar ngritje në ajër, superfuqi njerëzore dhe madje ka para sytë e njerëzve të kthehen në ngjyrë të zezë gjaë 7 viteve që ai është marrë me ekzorcizma.

Një numër i konsiderueshëm eksperiencash paranormale që prifti pretendon të ketë kaluar kanë një ngjashmëri të madhe me skenat e famshme të filmit ‘The Exorcist’. Ai këmbëngul se filmi është tejet real në portretizimin e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco