Koncerti i Taylor Swift në Stokholm thyen rekorde në numrin e pjesëmarrjeve!

Koncerti i Taylor Swift në Stokholm thyen rekorde në numrin e pjesëmarrjeve!

09:34, 20/05/2024

Ylli i muzikës Taylor Swift mbajti të parin nga tre koncertet e saj në Stokholm, Suedi, dhe u shpreh se fansat e saj thyen rekordin e pjesëmarrjes në “Friends Arena”.

Image

“Unë jam duke u çmendur për një sërë arsyesh duke parë kaq shumë njerëz sonte“, komentoi ylli, sipas një shkrimi nga USA Today. “E para prej të cilave është se unë kurrë nuk kam qenë në gjendje të luaj një koncert në Stokholm më parë dhe koncerti im i parë është i tillë”.

Turma shpërtheu në brohoritje dhe duartrokitje, dhe Swift shtoi: “Ju bëtë këtë koncert, koncerti më i madh ndonjëherë në këtë fazë”.

Image

Swift nuk specifikoi numrin e saktë të të pranishmëve, por sipas faqes së internetit të stadiumit, kapaciteti i tij i koncerteve ndryshon dhe mund të mbajë deri në “60 000 njerëz, në varësi të vendndodhjes dhe paraqitjes së skenës”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco