Çmimet ACM 2024: Lista e plotë e fituesve

Çmimet ACM 2024: Lista e plotë e fituesve

14:40, 18/05/2024

Çmimet e Akademisë së Muzikës Country (ACM) 2024 u zhvilluan të enjten, me superyllin dhe aktoren e muzikës country Reba McEntire si mikpritëse të ceremonisë.

Lainey Wilson, e cila fitoi çmimin e sivjetëm “Artistja e Vitit” dhe Chris Stapleton ishin fituesit e mëdhenj të mbrëmjes, duke marrë secili nga tre çmime ACM.

Këngëtarja e muzikës pop, Dua Lipa, bëri një paraqitje surprizë për të realizuar një duet me Stapleton të këngës së tij “Think I’m in Love With You”. Pas performancës, Dua i tha prezantuesit të prapaskenës Bobby Bones se ajo dhe Stapleton kanë folur për këtë surprizë më herët dhe se ajo është një fanse e madhe e tij.

LISTA ME FITUESIT

Kane Brown

Luke Combs

Roll pelte

Cody Johnson

Chris Stapleton

Morgan Wallen

Lainey Wilson – FITUES

ARTISTJA E VITIT

Kelsea Balerini

Ashley McBryde

Megan Moroney

Kacey Musgraves

Lainey Wilson – FITUES

ARTISTI I VITIT

Luke Combs

Roll pelte

Cody Johnson

Chris Stapleton – FITUES

Morgan Wallen

DYSHJA E VITIT

Brooks & Dunn

Brothers Osborne

Dan + Shay – FITUES

Maddie dhe Tae

The War And Treaty

GRUPI I VITIT

Flatland Cavalry

Lady A

Little Big Town

Old Dominion – FITUES

Banda Zac Brown

ARTISTJA E RE E VITIT

Kasi Ashton

Ashley Cooke

Hannah Ellis

Kylie Morgan

Megan Moroney – FITUES

ARTISTI I RI I VITIT

ERNEST

Kameron Marlou

Dylan Scott

Conner Smith

Nate Smith – FITUES

DYSHJA APO GRUPI I RI I VITIT

Neon Union

Restless Road

Tigirlily Gold FITUES

ALBUMI I VITIT

“Gettin’ Old” – Luke Combs

“Highher” – Chris Stapleton – FITUES

“Leather” – Cody Johnson

“One Thing At A Time” – Morgan Wallen

“Rolling Up the Welcome Mat (For Good)” – Kelsea Balerini

‘SINGLE’ I VITIT

“Burn It Down” – Parker McCollum

“Fast Car” – Luke Combs FITUES

“Last Night” – Morgan Wallen

“Need A Favor” – Jelly Roll

“Next Thing You Know” – Jordan Davis

KËNGA E VITIT

“Fast Car” – Luke Combs

“Heart Like A Truck” – Lainey Wilson

“Next Thing You Know” – Jordan Davis – FITUES

“The Painter” – Cody Johnson

“Tennessee Orange” – Megan Moroney

NGJARJA MUZIKORE E VITIT

“Can’t Break Up Now” – Old Dominion, Megan Moroney

“Different ‘Round Here” – Riley Green (Ft. Luke Combs)

” I Remember Everything” – Zach Bryan (feat. Kacey Musgraves)

“Man Made A Bar” – Morgan Wallen (feat. Eric Church)

“Save Me” – Jelly Roll (me Lainey Wilson) – FITUES

MEDIA VIZUALE E VITIT

“Burn It Down” – Parker McCollum – FITUES

“Human” – Cody Johnson

“In Your Love” – ​​Tyler Childers

“Next Thing You Know” – Jordan Davis

“Tennessee Orange” – Megan Moroney

KANTAUTORI I VITIT

Jessie Jo Dillon – FITUES

Ashley Gorley

Hillary Lindsey

Chase McGill

Josh Thompson

ARTISTI-KANTAUTORI I VITIT

Zach Bryan

ERNEST

HARDY

Chris Stapleton – FITUES

Morgan Wallen

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco