Arrestohet për mashtrim konkurrenti i BBVIP Liam Osmani

Arrestohet për mashtrim konkurrenti i BBVIP Liam Osmani

12:55, 03/03/2024

Është arrestuar konkurrenti i ri i “Big Brother VIP Albania” Liam Mandiaro.

Ai akuzohet për mashtrim, pasi ka blerë një sasi biletash në një agjenci të cilat nuk i ka paguar.

Liami ka hyrë në shtëpinë e “Big Brother” mbrëmjen e djeshme.

Njoftimi:

Tiranë

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e Big Brother Albania Vip 3.

Prokuroria e Tiranës, më datë 09.05.2022, ka dërguar urdhërin për ekzekutimin e vendimit penal të datës 23.02.2022, për dënimin e këtij shtetasi me 2 vjet e 6 muaj burgim për veprën penale "Mashtrimi".

Ky shtetas, në vitin 2019, nëpërmjet mashtrimit, ka përvetësuar 17 bileta turistike për në Gjermani, për të cilat nuk ka kryer pagesat përkatëse.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës  Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco