'SAG Awards 2024', lista e plotë e fituesve

'SAG Awards 2024', lista e plotë e fituesve

14:03, 25/02/2024

Çmimet e 30-ta të SAG Awards , çmimet vjetore të Screen Actors Guild, u zhvilluan të shtunën, më 24 shkurt, duke vlerësuar interpretimet më të mira individuale dhe të përgjithshme në film dhe televizion, të votuar nga aktorët e tjerë.

” Openheimer ” fitoi performancën e jashtëzakonshme nga një aktor në një film, çmimin më të lartë në mesin e filmave.

Lista e plotë e fituesve:

Aktori më i mirë

Cillian Murphy – Oppenheimer – FITUES

Bradley Cooper – Maestro

Colman Domingo – Rustin

Paul Giamatti – The Holdovers

Jeffrey Wright – American Fiction

Aktorja më e mirë

Lily Gladstone – Killers of the Flower Moon – FITUESE

Annette Bening – Nyad

Carey Mulligan – Maestro

Margot Robbie – Barbie

Emma Stone – Poor Things

Aktori më i mirë në rol dytësor

Robert Downey Jr. – Oppenheimer – FITUES

Sterling K. Brown – American Fiction

Willem Dafoe – Poor Things

Robert De Niro – Killers of the Flower Moon

Ryan Gosling – Barbie

Aktorja më e mirë në rol dytësor

Da’Vine Joy Randolph – The Holdovers – FITUESE

Emily Blunt – Oppenheimer

Danielle Brooks – The Color Purple

Penélope Cruz – Ferrari

Jodie Foster – Nyad

Performanca më e mirë e kastit

Oppenheimer – FITUES

American Fiction

Barbie

The Color Purple

Killers of the Flower Moon

Aktori më i mirë në një serial ose mini-serial

Steven Yeun – Beef – FITUES

Matt Bomer – Fellow Travelers

Jon Hamm – Fargo

David Oyelowo – Lawmen: Bass Reeves

Tony Shalhoub – Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie

Aktorja më e mirë në një serial ose mini-serial

Ali Wong – Beef – FITUESE

Uzo Aduba – Painkiller

Kathryn Hahn – Tiny Beautiful Things

Brie Larson – Lessons in Chemistry

Bel Powley – A Small Light

Aktori më i mirë – Dramë

Pedro Pascal – The Last of Us – FITUES

Brian Cox – Succession

Billy Crudup – The Morning Show

Kieran Culkin – Succession

Matthew Macfadyen – Succession

Aktorja më e mirë – Dramë

Elizabeth Debicki – The Crown – FITUESE

Jennifer Aniston – The Morning Show

Bella Ramsey – The Last of Us

Keri Russell – The Diplomat

Sarah Snook – Succession

Aktori më i mirë – Komedi

Jeremy Allen White – The Bear – FITUES

Brett Goldstein – Ted Lasso

Bill Hader – Barry

Ebon Moss-Bachrach – The Bear

Jason Sudeikis – Ted Lasso

Aktorja më e mirë – Komedi

Ayo Edebiri – The Bear – FITUESE

Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel

Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel

Quinta Brunson – Abbott Elementary

Hannah Waddingham – Ted Lasso

Performanca më e mirë e kastit – Dramë

Succession – FITUES

The Crown

The Gilded Age

The Last of Us

The Morning Show

Performanca më e mirë e kastit – Komedi

The Bear – FITUES

Abbott Elementary

Barry

Only Murders in the Building

Ted Lasso.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco