Blendi Fevziu provon frutin më të tmerrshëm, i ndaluar në disa shtete

Blendi Fevziu provon frutin më të tmerrshëm, i ndaluar në disa shtete

21:04, 29/11/2023

Blendi Fevziu ndodhet në Singapor, ku ka provuar edhe frutin më të tmerrshëm që ka konsumuar deri tani. Fruti quhet Durian dhe ndonëse kinezët e pëlqejnë shumë, Fevziu me mimikat e fytyrës lë të kuptohet se nuk i ka lënë aspak përshtypje të mirë.

“Durian quhet. E mbajnë si mbretin e frutave tropikale, por për mua është fruti më i tmerrshëm që kam futur ndonjëherë në gojë”, shkruan Fevziu.

Për shkak të erës karakteristike, Tajlanda, Japonia dhe Hong Kongu e kanë ndaluar frutin durian në publik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco