Jamie Foxx paditet për sulm seksual, dyshohet se ka ndodhur në një restorant në Nju Jork

Jamie Foxx paditet për sulm seksual, dyshohet se ka ndodhur në një restorant në Nju Jork

18:15, 23/11/2023

Jamie Foxx po përballet me një padi për sulm seksual ndaj një gruaje në Catch NYC & Roof në gusht 2015. Sipas padisë së siguruar nga TMZ, gruaja dhe shoqja e saj i kërkuan Foxx-it një foto, për të cilën ai dyshohet se ra dakord, shkruan PageSix.

Pasi bëri foto, paditësja pretendon se Foxx e komplimentoi trupin e saj dhe më pas vazhdoi ta prekte atë në mënyrë të papërshtatshme. Ajo pretendon se Foxx preku gjoksin e saj, rrëshqiti duart e tij në pantallonat e saj dhe vendosi gishtat mbi dhe brenda vaginës dhe anusit të saj.

Gruaja po padit Foxx dhe restorantin për dëmshpërblim dhe ndëshkim, duke përmendur trajtimin mjekësor dhe shqetësimin emocional.

Sulmi i supozuar u tha se ishte dëshmuar nga disa persona, duke përfshirë rojet e sigurisë, të cilët thuhet se u larguan pavarësisht përpjekjeve të viktimës për t'u arratisur. Padia vjen pak para afatit për ngritjen e padive sipas Aktit të Nju Jorkut për të Mbijetuarit e Rritur, i cili u lejon viktimave të veprave seksuale me statutet e kufizimeve të skaduara të paraqesin padi civile.

Paditësja kërkon dëmshpërblim për sulmin seksual, abuzimin dhe agresionin e raportuar. Deri tani, përfaqësuesit e Jamie Foxx nuk kanë dhënë një koment për këtë çështje.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco