Dua Lipa shfaqet pa pantallona rrugëve të Tokios

Dua Lipa shfaqet pa pantallona rrugëve të Tokios

14:32, 23/11/2023

Ylli i muzikës botërore, Dua Lipa, ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një album fotografik nga udhëtimi i saj i fundit në Jaoni, ku ka shijuar bukuritë dhe kulturën e qytetit të Tokios.

Ndër fotot që kanë tërhequr më së shumti vëmendjen është një imazh tronditës i këngëtares në zemër të metropolit japonez, e veshur në një mënyrë të guximshme që reflekton personalitetin e saj unik dhe të lirë.

Në fotografinë që ka marrë mijëra pëlqime dhe ka bërë xhiron e botës, Dua Lipa shfaqet pa pantallona, mbuluar thjesht me një setër të hirtë, mbajtëse të bardha dhe një kostum ‘body’ që i përshtatet mrekullisht.

Kjo paraqitje e guximshme dhe jashtë normave ka bërë që imazhi të bëhet viral në rrjetet sociale, duke provokuar reagime të ndryshme dhe diskutime rreth modës dhe ekspresionit personal.

Image

Ky veprim, edhe pse mund të shihet si provokativ nga disa, për të tjerët është një formë arti dhe shprehjeje personale që e bën atë një ikonë të vërtetë të modës për brezin e ri.

Vizita e saj në Tokio vjen në një kohë kur Dua Lipa vazhdon të dominojë skenën muzikore me hite të njëpasnjëshme dhe performanca mbresëlënëse.

Kënga e saj më e fundit, “Houdini”, është pritur tejet mirë nga publik udhe është këngë që paralajmëron albumin e saj të ri në ardhje, i cili do të publikohet në vitin 2024.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco