Yllka Gashi tregon se kush është inspirimi që qëndron pas filmit “Zgjoi”

Yllka Gashi tregon se kush është inspirimi që qëndron pas filmit “Zgjoi”

13:15, 05/02/2021

Aktorja shqiptare ka zbuluar se kush qëndron si inspirim pas filmit “Zgjoi”

Filmi kosovar “Hive” (Zgjoi) me regji nga Blerta Basholli ka shënuar sukses të jashtëzakonshëm në “Sundance Film Festival” të vitit 2021, duke fituar 3 çmimet më të rëndësishme, shkruan lajmi.net.

Aktorja e njohur Yllka Gashi, në këtë film me rolin e saj ka treguar për dhimbjen e grave të Krushës.

Ajo me anë të rolit të saj ka paraqitur personazhin e Fahrije Hotit, teksa para disa orësh ajo i tregoi botës se kush ishte inspirimi pas filmit “Zgjoi”, duke publikuar disa fotografi me Fahrije Hotin dhe grate? pune?tore te? Krushe?s.

Aktorja tha se është falënderuese ndaj tyre përjetësisht.

“Inspirimi qe? qe?ndron prapa “Hive/Zgjoi”. Heroina e ve?rtete? znj. Fahrije Hoti dhe grate? pune?tore te? Krushe?s.

Pe?rjete?sisht falenderuese.

Ke?to foto jane? be?re? me 25 Korrik 2018.”, ishte postimi i plotë i Yllkës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco