Pas Rita Orës, familja mbretërore thyen rregullat anti-COVID

Pas Rita Orës, familja mbretërore thyen rregullat anti-COVID

09:24, 23/12/2020

Kate Middleton dhe Princi William krtikohen ashpër për thyerjen anti-koronavirus.

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit janë përsëri duke u kritikuar ashpër, pasi ata kanë vazhduar të bëjnë paraqitje ‘mbretërore’ ndërsa rastet e koronavirusit rriten ndjeshëm, shkruan Huff Post.

Kate Middleton dhe Princi William e kanë gjetur veten përsëri në mes të kritikave, pasi thuhet se kanë thyer udhëzimet e koronavirusit gjatë një shëtitje gjatë fundjavës.

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit u fotografuan me tre fëmijët e tyre (Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis) duke eksploruar shtegun Luminate në Sandringham Estate në Norfolk, ku mbretërit zakonisht kalojnë Krishtlindjen së bashku.

Princi Edward dhe Sophie, Kontesha e Wessex, gjithashtu u panë me dy fëmijët e tyre, Lady Louise dhe James, Viscount Severn, duke ecur me familjen ndërsa ata të gjithë udhëtuan në shteg, me sa duket së bashku.

Daily Mail, e cila publikoi fotografi ekskluzive të grupit duke ecur së bashku, theksoi se familjet që përziheshin bënin një shkelje e udhëzimeve të Mbretërisë së Bashkuar për pandeminë.

Norfolk aktualisht është nën kufizimet e nivelit 2, të cilat ndalojnë familjet e ndara nga shoqërimi në natyrë, nëse numri i tyre arrin më shumë se gjashtë persona.

“Të dy familjeve iu dhanë lojëra elektronike të ndara njëpasnjëshme për të vizituar shtegun pak përpara se ajo të hapej për publikun e gjerë”, tha një burim për Daily Mail.

“Por nuk mund të mos mendoja se ishte një rregull për ta dhe një tjetër për ne të tjerët. Ishte me të vërtetë mjaft e qartë”, shtoi burimi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco