Ja kush janë 10 aktoret femra më të paguara gjatë vitit 2020

Ja kush janë 10 aktoret femra më të paguara gjatë vitit 2020

11:05, 08/10/2020

Aktrimi ngelet një nga fushat më fitimprurëse në indrustrinë e artit.

Si rrjedhojë, shumë nga aktorët e njohur renditen në listën e njerëzve më të pasur në botë, pasi paguhen me shifra marramendëse.

Mirëpo, kush janë 10 aktoret femra më të paguara gjatë vitit 2020?

Është aktorja Sofia Vergara ajo që kryesion në listën e 10 aktoreve më të paguara.

Image

Më pas, renditet Angelina Jolie me 35 milionë dollarë, ndërsa në vendin e tretë ylli i “Red Notice”, Gal Gadot me 31 milionë dollarë.

Image

Image

Më poshtë ju njohim me listën e plotë me dhjetë aktoret më të paguara gjatë vitit 2020:

1. Sofia Vergara: 43 milionë dollarë

2. Angelina Jolie: 35.5 milionë dollarë

3. Gal Gadot: 31.5 milionë dollarë

4. Melissa Mccarthy: 25 milionë dollarë

5. Meryl Streep: 24 milionë dollarë

6. Emily Blunt: 22.5 milionë dollarë

7. Nicole Kidman: 22 milionë dollarë

8. Ellen Pompeo: 19 milionë dollarë

9. Elisabeth Moss: 16 milionë dollarë

10. Viola Davis: 15.5 milionë dollarë

Dhe pse gjatë këtij viti një numër i madh filmash u anuluan dhe po ashtu shumë xhirime u ndërprenë në mes për shkak të pandemisë , në tërësi, dhjetë aktoret më të paguara kanë fituar plot 254 milionë dollarë në 12 muaj, 20% më pak se vitin e kaluar.

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco