Atifetja ia pa hajrin presidences, ja çfarë loçke u bë tani

Atifetja ia pa hajrin presidences, ja çfarë loçke u bë tani

09:41, 08/10/2020

U bë lajm botëror kur e mori postin e presidentes, pasi, ishte e para prej femrave që në Kosovë ka pranuar një post të tillë.

Kur u bë presidente, Atifete Jahjaga ka pasur një stil të zakonshëm të pamjes, si në flokë, fytyrë e veshje, shkruan Syri Kosova.

Por, nëse e krahasojmë këtë stil me Atifetën e sotme, vërejmë që ajo ka ndryshuar shumë.

Ish presidentja që shpesh u akuzua nga ndjekësit e mediet për ndërhyrje kirurgjikale, tashmë ka një stil shumë më të mirë dhe më në trend me kohën.

Jahjaga ka humbur peshë, më pak rrudha në fytyrë, buzë më të fryra, dhëmbë të rregulluar dhe flokë të prera me shumë stil.

Madje, nëse i krahasojmë fotografitë e sotme me të dikurshme, ndryshimi vërehet qartë, madje, ish presidentja mezi njihet se është po e njëjta femër.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Në serinë e takimeve me gratë e kthyera dhe vendase të komuniteteve jo shumicë të organizuara nga zyra e Shefit të Misionit të UNHCR-së dhe Koordinatorin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim / Ekipin e Kombeve të Bashkuara në Kosovë në koordinim me Fondacionin Jahjaga. Në takimin e sotëm me temën "COVID-19: Përcaktimk i normalës së re" u diskutua për rreziqet dhe dobësitë të cilat kanë prekur këto gra dhe zgjidhjet fillestare të ofruar nga ekspertë si: Dr. Lul Raka nga IKSHPK si dhe Dr. Sergei Koryak nga OBSh Përveç tjerash u bisedua për mënyrat e mbrojtjes, ku rol të veçantë luan vetëdijësimi karshi rrezikut të shkaktuar nga ky virus.

A post shared by Atifete Jahjaga (@atifetejahjaga) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco