Gabimi te seriali ‘Bay Yanlis’ që nuk e vërejti as regjisori

Gabimi te seriali ‘Bay Yanlis’ që nuk e vërejti as regjisori

10:40, 28/09/2020

Të bësh një punë që kërkon shumë mund, kohë dhe energji, nënkupton edhe një punë me gabime që mbase nuk vërehen.

Një gjë e tillë ka ndodhur edhe te seriali ‘Bay Yanlis’ apo siç njihet në trojet shqiptare ‘Zotëria i gabuar’, prodhim turk ky, shkruan Syri Kosova.

Tek episodi i 13-të, të e njëjta skenë, pra, pa ndërprerje mes skenave, shihet e ulur në tavolinë aktorja në rolin e Deniz, teksa priste ëmbëlsirën dhe pranë vetës kishte një gotë ujë.

Mirëpo, siç thamë, në të njëjtën skenë pa ndërprerje mes skenave, gota me ujin nuk është kur kapet pamja në kuadër të plotë.

Me këtë gjë nënkuptojmë që skena të jetë xhiruar disa herë, dhe kanë harruar ta vënë gotën përsëri.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco