Këngëtarja e njohur shqiptare humb njeriun e shtrenjtë

Këngëtarja e njohur shqiptare humb njeriun e shtrenjtë

19:35, 19/09/2020

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur.

Kushëriri i saj është ndarë nga jeta, por siç shprehet vetë këngëtarja i ndjeri ka qenë shoku i saj më i mirë, teksa e konsideron si ‘vëlla’.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, ajo shkruan se ai ka pësuar një aksident me motor, teksa nuk e fsheh hidhërimin, duke i kushtuar atij disa fjalë të ndjera.

Image

‘Sot eshte dite zije per gjithe familjen. Sot humbem sheqerin e familjes. Une nuk mundem ta besoj dhe ta pranoj kte humbje. Alberti eshte djali i vajzes se dajes por per mua ishte shoku me i mire. Sa her mblidheshim ne ver gjat pushimeve verore ne te dy kishim nji mision.

Ti gezonim te gjithe e ne menyre te veqant nenat tona qe na rriten jetim! Alberti sa shume u luta per ty. Ta kaloje dhe te sheroheshe. Por Zoti te mori ndoshta per ti lehtesuar dhimbjet..

Miqt e mi Alberti pati nji aksident me motorr dhe fati i keq i tij u lendua shuuume.. Mjeket në zvicerr ben gjithecka ta shpetonin por nuk paten sukses. Ju lutem kini kujdes me makina dhe rrini larg motorreve!

Une dua ti ngushelloj familjen ,nanen qe te rriti me shuuume halle,motrat qe te paten driten e synit,vllaun qe ja ke tha krahet miq e dashamir te Albertit. Me lot ne sy po them lamtumir. Zoti te shperbleft me parajsë’, shkruan këngëtarja Albërie Hadërgjonaj.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco