Ja kush është bukuroshja fituese e “Miss Universe Albania & Kosova”

Ja kush është bukuroshja fituese e “Miss Universe Albania & Kosova”

12:22, 19/09/2020

Është mbajtur dje konkursi i bukurisë "Miss Universe Albania & Kosova".

Në event është zgjedhur më e bukura e Kosovës.

Bukuroshja fituese është  Blerta Veseli e cila do të përfaqësojë Kosovën në spektaklin e bukurisë që do zhvillohet në tre mujorin e parë të 2021-ës shkaku i pandemisë.

Kujtojmë që mbrëmja u drejtua nga dy modelet e njohura shqiptare, Adrola Dushit dhe Xhesika Berberit, bashkë me moderatorin Alaudin Hamitit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco