Këmbimi valutor 21 Maj/ Me sa blihen e shiten euro dhe dollari

Këmbimi valutor 21 Maj/ Me sa blihen e shiten euro dhe dollari

08:30, 21/05/2024

Në tregun e këmbimit valutor, ditën e sotme (e martë, 21 Maj), një dollar amerikan do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 92.9 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 100.7 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.6 lekë dhe do shitet me 117.5 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco