Komuna e Fushë Kosovës blen 2 mijë prezervativ, 10 cent copa

Komuna e Fushë Kosovës blen 2 mijë prezervativ, 10 cent copa

11:05, 15/05/2024

Nga 2 maji i këtij viti komuna e Fushë Kosovës ‘nuk’ do të ketë probleme sa i përket kujdesit shëndetësor seksual, kjo pasi ka arritur t’i blejë 2 mijë prezervativë përmes një tenderi, raporton Syri.net Kosova.

Në tenderin për furnizimi me materiale shëndetësore parashihet që të sigurohen dy mijë kondoma e që vlera e tyre për copë është 10 cent dhe do të jenë në dispozicion të QKMF-së, QMF-ve dhe AMF-së në këtë komunë.

Kontrata ka hyrë në fuqi me 08.05.2024 dhe do jetë e vlefshëm deri me 08.05.2027, shkruan Syri Kosova.

Dokumenti i plotë:

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco